Love Parade Love Parade  
                                                                                                      Parada miłości jest

Love Parade

Love Parade Impreza miała zawsze pokojowy charakter

Parada miłości jest największym plenerowym festiwalem muzyki elektronicznej na świecie. Odbywa się co roku od 1989 roku, trzykrotnie jednak impreza została odwołana.https://www.iq.pl/oferta/private-cloud/ Od 1989 roku parada organizowana była w Berlinie, w 2006 roku miejsce zmieniono na Zagłębie Ruhry. Przeważają takie gatunki jak trance, house, techno czy minimal. Charakterystyczna dla imprezy jest jej forma – nie jest to typowy festiwal z polem namiotowym ani zamknięta impreza w hali koncertowej, a przemarsz ulicami miasta.https://www.iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/dodatkowy-sprzet/

Przemarszowi towarzyszą platformy z nagłośnieniem. Pierwsza parada roszuyła 1 lipca 1989 roku pod hasłem „pokój, radość, naleśniki”. Marsz organizowany w następnym roku przyciągnął dużo więcej ludzi, reklamując się hasłem „przyszłość jest nasza”. Po paradzie w berlińskim klubie UFO odbyło się after party. Parada miała na celu nie tylko zgromadzenie fanów muzyki elektronicznej, ale także zwolenników konkretnych poglądów politycznych. Miała to być manifestacja polityczna i dlatego też organizatorzy nie musieli ponosić ogromnych kosztów, co jednak zmieniło się z biegiem lat. W edycji z 2006 roku po raz pierwszy online można było zagłosować na artystów, których występ chciało się zobaczyć na platformach. Władzę Berlina podchodziły do imprezy coraz mniej entuzjastycznie, w 2007 roku przeniesiono ją do Essen. Impreza miała zawsze pokojowy charakter, dbano o bezpieczeństwo uczestników, jednak w 2010 roku w Duisburgu doszło do tragedii.

Love Parade festiwalu, przed główną scena

21 osób zginęło, a 510 zostało rannych w wyniku paniki, która wybuchła wśród tłumu. Do wydarzenia doszło w tunelu. Prowadził on na teren festiwalu, przed główną scena powstał duży ścisk w wyniku którego ludzie tunelem chcieli zawrócić. W tunelu znajdowały się też osoby zmierzające na imprezę, co doprowadziło do blokowania wyjść ewakuacyjnych. W imprezie brało udział około 1,5 miliona osób. W związku z tragicznymi wydarzeniami Armin van Buuren, Paul van Dyk i Paul Oakenfold nagrali utwór „Remember Love” na cześć zmarłych.

Artykuł powstał przy współpracy z:
iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/administracja-i-backup/