House nazwa pochodzi od nazwy

House

House gatunków miesza

House narodził się na przełomie lat 1985-86 w Chicago. Wywodzi się z muzyki disco lat 70., nazwa pochodzi od nazwy klubu Warehouse. House różni od techno dużo bardziej taneczny rytm, występowanie wokalu i melodyczność (oparta na użyciu instrumentów takich jak gitara, skrzypce czy fortepian.strona główna naszej witryny Gatunek jest związany z soulem, funkiem czy jazzem. Gatunki taneczne przeżywały kryzys pod koniec lat 70., house był wtedy świeżym powiewem, muzyką nieco mniej mainstreamową.iq.pl

Jego popularyzację przypisuje się DJ-owi Frankie’emu Knucklesowi. DJ wycinał części utworów, dodawał brzmienia perkusyjne i zmieniał tempo. Wydłużał też partie taneczne. Między klubami można było jednak zaobserwować różnice, w niektórych muzyka bardziej przypominała disco, w innym schodziła w stronę muzyki soul. W 1986 house zaczął wchodzić także do Wielkiej Brytanii i innych krajów. Popularny stał się także na Ibizie, gdzie imprezy przy takiej muzyce przyciągały rzeszę turystów z całego świata. Często imprezy te były nie tylko zakrapiane alkoholem, ale także pełne narkotyków (zwłaszcza kojarzącą się z muzyką elektroniczną ecstasy.

House taneczny rytm, występowanie

House przyjął się także na scenie niemieckiej i holenderskiej. House jest gatunkiem, w którym wiele gatunków miesza się ze sobą. Wielu znanych twórców, między innymi Armand van Helden, mieszało house z jungle czy garage.

Artykuł powstał przy współpracy z:
https://s-hero.pl/25-odzywki-przedtreningowe