Sunrise Festival Sunrise Festival    
   Słoneczny festiwal

Sunrise Festival

Słoneczny festiwal w Kołobrzegu co roku gromadzi fanów nie tylko muzyki elektronicznej, ale po prostu dobrej zabawy. Wielu przyciąga jego atmosfera i to, że odbywa się niedaleko morza, w lipcu, czyli przeważnie w okresie ciepły i (właśnie) słonecznym.www.iq.pl Wcześniej impreza nazywana była Sunrise with Ekwador. Pierwszy raz odbyła się w 1999 roku i miała wtedy nieco inny charakter.https://www.iq.pl/oferta/hosting/migracja/ Skupiała się głównie na muzyce techno i trance, potem doszły nowe gatunki.

Chociaż 1999 rok uznaje się za rok pierwszej tego typu imprezy, tak naprawdę regularnie zaczęła się ona odbywać w 2003 roku. Cztery lata wcześniej DJ Kris zorganizował swoje imieniny w klubie Miami Nice w Mielnie. Imprezy te były dużo bardziej kameralne niż dzisiejszy festiwal, z powodu na wzrost ich popularności przeniesiono je w 2003 roku do amfiteatru w Kołobrzegu.

Klub Ekwador Manieczki był jednym z głównych organizatorów imprezy, do dziś jest z nią kojarzony nawet przez osoby nie słuchające muzyki elektronicznej i nie biorące udziału w festiwalu. Zainteresowanie imprezą wzrosło po 2004 roku i zapoczątkowało inne tego typu imprezy w Polsce. Sunrise Festival ściągał DJ-ów nie tylko z polski, ale także światowe sławy, jak Tiesto czy Armin van Buuren. Nazwa festiwalu z Imienin Krisa przekształciła się w Sunrise with Ekwador, a następnie w tę obecnie używaną. Sam DJ Kris zrezygnował z organizowania imprezy już w 2004 roku. Pomysł jednak nie umarł i edycja festiwalu z 2008 roku uznawana jest za jedną z najlepszych, ponieważ zarówno wizualizację, jak i dźwięk był na bardzo wysokim poziomie. Wystąpiły też na nim światowe sławy. Patronat nad imprezą obejmowały RMF Maxx, a w następnych latach radio Eska.

Sunrise Festival odbywa się w dogodnym dla festiwalu terminie i miejscu, jest jednym z najpopularniejszych festiwali w Polsce.

Artykuł powstał przy współpracy z:
https://s-hero.pl/26-kreatyny-i-regeneracja